Westmag.hu

Nyugat-magyarországi olvasnivaló

GazdaságHírekNyugati régió

Újabb átalakulás előtt az egykori szombathelyi ISIS Szálló

60 évvel ezelőtt szállodának épült, aztán irodatömb lett a belvárosi épület. És most a harmadik szerepére készül.


Aki mostanában járt arra, látta, hogy alaposan szétkapták a Thököly utcai ISIS-tömböt. Az én fotóim péntek délután készültek, és tanulságuk szerint az átépítés során új nyílászárókat kap az épület, a válaszfalakat pedig ide-oda helyezik. Az nem látszik, de tudni lehet, hogy az épületgépészet is megújul.

Utánanéztem egy kicsit a történetének. Ezek szerint az egykori, 120 ágyas ISIS Szállót 1967–68-ban építették Szabó Iván tervei alapján. Én a szállodában nem jártam ugyan, de főiskolás éveim alatt egyszer-kétszer megfordultam a barátaimmal az itt működő bárban, amely hajnalig nyitva volt. Szerintem nagyon kinéztek bennünket a pincérek, mert meglehetősen közegidegenek voltunk, ahogy maga az éjszakai bár is az volt a létező szocializmusban.

Az épület az ezredforduló környékén irodatömbként született újjá, ezek szerint a szombathelyi szállodák már akkor sem mentek. Emlékszem, hogy az ISIS-ben lenni valamiféle rangot jelentett a cégeknek. Többször kacérkodtunk mi is az odaköltözéssel, de aztán mindig túl borsosnak találtuk az árakat. De többször jártam az ottani irodákban mindenféle ügyekben.

És most újabb reinkarnációjára készül a belváros szívében található komplexum.

A földszinten maradnak az üzletek, felette pedig kisebb lakásokat alakítanak ki. Az építő honlapja szerint a négyzetméterárak egymillió felett vannak, de már sok az eladott lakás. Arról is szó van, hogy a tetőteraszon skybar is nyílik majd. Talán már nem néznek ki a pincérek.

mm

Józing Antal

1964-ben születtem Komlón, Pécsen voltam középiskolás, de főiskolás korom óta Szombathelyen élek. Megannyi munkahelyen megannyi mindent csináltam, leginkább tanítottam és újságot írtam. Négy évtizede dolgozom a médiában. Írtam papírba és elekronikusba, írtam nagyon kicsibe és nagyon nagyba, voltam szerény külsős és voltam komoly főszerkesztő. Mindig szerettem a magam útját járni.

Vélemény, hozzászólás?